راهکارهای نوین برای الکترونیکی شدن تجارت شما

برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

041-33297839

پیش‌بینی ارتقای میان مدت تجارت الکترونیک در ایران

مقدمه

تجارت الکترونیک در ایران

به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری فارس به نقل از گلوبال ریسک اینسایت، دو تحول جدید سیاسی و اقتصادی می تواند به رشد تجارت الکترونیک در ایران کمک کند و خطر سرمایه گذاری در ایران را کاهش دهد.

یکی از این دو تحول تسهیل دسترسی به شبکه نسل سوم تلفن همراه در ایران است. استفاده از این شبکه ها ضریب نفوذ اینترنت را در ایران افزایش داده و البته باید توجه داشت که تصمیماتی از این دست با مقاومت هایی هم در داخل ایران مواجه است.

بازاریابی اینترنتی چیست؟!

با توجه به اینکه اکثر مردم ایران هم از گوشی های هوشمند برای دسترسی به اینترنت استفاده می کنند، دولت روحانی تصمیم به اعطای مجوز ارائه خدمات نسل سوم و نسل چهارم به دو شرکت ارائه دهنده خدمات همراه گرفت تا شکاف دیجیتال میان مناطق شهری و وروستایی را کاهش دهد. البته باید توجه داشت که علیرغم این فعالیت ها ایران در زمینه تجارت الکترونیک هنوز ۲۵ سال از کشوری مانند آمریکا عقب تر است.

البته برای استفاده از خدمات تجارت الکترونیک در ایران انگیزه ای قوی وجود دارد. بازار آفلاین در کشور بسیار تکه تکه و قطعه قطعه است و توسط توزیع کنندگانی کنترل می شود که با قیمت ها بازی می کنند. استفاده از تجارت الکترونیک این بازار را شفاف می کند و به مشتریان امکان می دهد تا خرده فروشان مخفی را دور بزنند و از قیمت واقعی و مناسب یک محصول مطلع شوند. همچنین جوان بودن جمعیت ایران می تواند به موفقیت بازار تجارت الکترونیک کمک کند.

تحول دوم امضای توافقنامه برجام بر سر موضع هسته ای است که بر کسب و کارهای داخل ایران تاثیر گذاشته و باعث افزایش شفافیت شرکت های فعال در حوزه تجارت الکترونیک برای سرمایه گذاران جدید و علاقمند شده است. به گفته مدیر یکی از شرکت های ایرانی فعال در حوزه تجارت الکترونیک تعداد سرمایه گذاران علاقمند به فعالیت در حوزه تجارت الکترونیک در ایران از زمان امضای برجام افزایش یافته است.

البته باید توجه داشت که عدم رفع کامل تحریم ها و مشکلات موجود باعث شده تا تقاضای مصرف کنندگان برای محصولات عرضه شده توسط شرکت های تجارت الکترونیک هنوز افزایش چشمگیری نیافته باشد و این امر در میان مدت یا طولانی مدت رخ خواهد داد.

اگر به مشاوره، آموزش و خدمات طراحی وب سایت نیاز دارید