آذر ۲۱, ۱۳۹۴

برند سازی اینترنتی

برند یعنی چه؟!

قبل از صحبت درباره ی برند سازی در فضای مجازی ، باید بدانیم ” برند ” چیست و چه مفهومی دارد !؟

در واقع برند یعنی همان چیزی  که مخاطب با دیدن، شنیدن، حس کردن و یا هرگونه ارتباطی با آن بصورت مفهومی، دیداری یا لفظی صفات و ویژگی‌های خود را در ذهن و قلب مخاطب تداعی می‌کند . برند شامل همه احساسات و مفاهیمی است که به یک نام گره خورده است ، برند، برداشت افراد از یک نام است.

نامی که باید با دقت و حساسیتی خاص و شدید انتخاب شود زیرا برند شما نشان دهنده و در بر گیرنده تمامی فعالیت های تجاری شما است. نامی که برای شرکت خود انتخاب کرده اید، شعار تبلیغاتی، رنگ هایی که در لوگوی برند و طراحی های خود بکار برده اید و محتوایی که منتشر می کنید، جنبه های بصری و پیام برند شما را انتقال می دهند. برندسازی مسلما امری نیست که در شب بتوان بدان رسید، بلکه یکی از عواملی که نام و نشان تجاری را تبدیل به برندی آشنا می کند، تداول و تکرار در برنامه های برندسازی است.

برندسازی اینترنتی

برندسازی اینترنتی

 

شاید زمانی که در مورد برندسازی در فضای مجازی صحبت می شود عده ای فکر می کنند که برای تبدیل شدن نام شرکت و نشان تجاری  به یک برند و بر سر زبان افتادن نام تجاری آن فقط کافیست با طراحی سایت مناسب و بهینه سازی سایت، اقدام به تبلیغات برای خود نمایند. اما در اصل شناساندن و معرفی یک برند ، در فضای مجازی و یا ایجاد فعالیت بصورت مجازی و تحت نام یک برند خاص  ، نیازمند انجام اعمالی تخصصی و مداوم است.در اصل ، مرحله ابتدایی این موضوع ، مرحله تحلیل ، شناخت ، نیاز سنجی ، ارزیابی ، تحقیق و بررسی محیط و نیازهای موجود در زمینه ی فعالیت برند مورد نظر است.

اینکه  جامعه هدف  این برند ، چه کسانی هستند ، از چه سطح تخصص و معلوماتی می باشند ، بیشتر در چه بازه ی سنی و حتی مذکر یا مونث می باشند ، و اینکه این برند ، هدفش  توسعه و پیشرفت در چه بازار و با چه نوع از مشتریانی است ، نیازمند انجام مجموعه ای از تحلیل ها ، ارزیابی ها ، نیازسنجی ها و تحقیقاتی یکپارچه‌ می باشد که توسط کادر مجرب و حرفه ای ” برند سازی در فضای مجازی ” شرکت راهکار گستران صورت میگیرد.

وب برندینگ یا برندسازی در فضای مجازی مسلما بسیار سخت تر و زمان برتر از برندسازی در فضای فیزیکی و عادلی است ، اما آنچه مسلما است با توجه به گسترش روز افزون حضور قشرهای مختلف در اینترنت آن هم برای ساعات طولانی و مختلف ، نیاز به  Web Branding یا برندسازی اینترنتی هر روز بیش از پیش احساس میشود . حضور برندهای معتبر ایرانی و جهانی در فضای مجازی و صرف هزینه های بسیار برای توسعه این بازار نیز گواه این امر است !

اگر به مشاوره، آموزش  و خدمات برندسازی اینترنتی نیاز دارید   با ما تماس بگیرید!  

اگر به آموزش مشاوره و خدمات طراحی وب نیاز دارید

با ما تماس بگیرید سایت ایشلر
تاره های آتی و تجارت آرشیو
۵ روند مهم دنیای دیجیتال در سال ۲۰۱۶ اولین خودروی هوشمند علی بابا: OS’Car RX5 تجارت الکترونیک ایران ۲۵ سال عقب‌تر از آمریکاست پیش‌بینی ارتقای میان مدت تجارت الکترونیک در ایران
مقالات آموزشی آرشیو
درباره گوگل بیشتر بدانیم؟ انواع روش های بازاریابی اینترنتی بازاریابی اینترنتی چرا و چگونه؟ انواع طراحی قالب وب سایت
اخبار و رویداد ها آرشیو
هدیه نوروزی ویژه راهکار گستران فرا رسیدن میلاد پیامبر اکرم مبارک باد افتتاح دفتر جدید شرکت راهکار گستران